Bankanızın bir ürünü ile sorun yaşıyorsunuz, çok acil etli kanlı canlı bir müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsunuz. Aradınız, şunun için  1’e bunun için 2’ye bla bla bla Oradan oraya savrulma vs.

Anne kızlık soyadı’nın bilmem kaçıncı harfi içi yapılan pazarlıklar, bin bir türlü güvenlik adımları falan belki de niye aradığınızı bile unuttunuz, hangi yıldayız? Cem Yılmaz misali 🙂

İstenilen; Hemen bir müşteri temsilcisine ulaşmak ve derdinizi anlatmak.

Teoride basit fakat pratikte ne mümkün 😦 Müşteri temsilcisine bağlanmak bu hayattaki en gıcık işlerden birisi, bu tarz durumlar kurum farketmeksizin genelde böyle. Belki bi müddet daha böyle gidecek. Fakat bu ulaşılamama süresi rekorlarında sanırım hiçbir kuruluş bankaların eline su dökemez. Bu olayın nirvanası sanırım bankalar.

Peki müşteri temsilcisine ulaşamadığınız dk’lar dan sonra beklediğiniz süre boyunca bankanız size ‘’TL karşılığı puan’’ yüksele nasıl olur? (belirli bir limit bekleme süresi sonrasında)

Mesela belirlenen bekleme süresi aşıldığında,

İlave her 5 dk. da 1 TL -2 TL puan yüklense ( world puan –bonus puan  vb. her neyse)

yani kaybolan zamana karşı = para

Tabi ki de kaybolan zamanımızın karşılığı para veya başka hiçbir şey olamaz fakat bu tarz fark yaratan uygulamalarla belki o memnuniyetsizliğimiz bir nebzede olsa giderilebilir. Belki oluşan küçük çaplı bu krizler markalar tarafından fırsata da çevrilmiş olur. Bu tarz farklılaşmalar çok mu zor? Bence hayır!

 

Ali Emre SÜSLÜ

Bana, Fanta’ya sarı kola diyen adamın basit düşünce yapısını ver Allahım…